Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kąty Wrocławskie
Klasa B, grupa IV - porażka w dziewięciu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nie udał się piłkarzom Ambrozji Bogdaszowice wyjazd do niedalekich Rakoszyc na mecz o mistrzostwo klasy B z Zielonymi. Mimo ambitnej postawy i kilku okazji do strzelenia bramki goście ulegli 0:6.

Jeszcze przed meczem większe szanse na zwycięstwo przyznawano gospodarzom, którzy z kompletem zwycięstwem liderują w grupie IV wrocławskiej klasy B. Szanse te jeszcze wzrosły, gdy okazało się, że piłkarze Ambrozji przystąpią do meczu bez jednego zawodnika.

Mimo tego długimi momentami goście nie odstawali od rywali. Piłkarze Zielonych co prawda posiadali przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować bramkami. Swoje okazję do zdobycia gola, mieli także goście. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1:0. Gola w 27 min. pięknym strzałem zdobył Marcin Błach.

Po zmianie stron Zieloni jeszcze mocniej zaatakowali, ale z kolejnych bramek licznie przybyła publiczność mogła się cieszyć dopiero w 56 minucie. Wtedy w odstępie kilku minut gospodarze zdobyli dwa gole, które zdobyli, grający trener Marek SikorskiMariusz Błach. Gdy po chwili z powodu kontuzji gościom ubył kolejny piłkarz stało się jasne, że Ambrozja nic już tego dnia w Rakoszycach nie zdziała. Grający do końca o jak najlepszy rezultat gospodarze strzelili jeszcze trzy bramki. Dwie zdobył Jarosław Błaszczyszyn (75 i 89 minuta) i jedną Sławomir Waniak (86).

Po tym meczu Zieloni umocnili się na fotelu lidera, a jedenastka z Bogdaszowic spadła na 10. miejsce w tabeli. Ale jeżeli w kolejnych spotkaniach będzie grała tak ambitnie, to kibice Ambrozji mogą spać spokojnie. Ich drużyna jeszcze powalczy o lepsze miejsce w tabeli.

Zieloni Rakoszyce – Ambrozja Bogdaszowice 6:0 (1:0). Bramki: Marcin Błach (27), Sikorski (56), Mariusz Błach (60), Błaszczyszyn 2 (75, 89) i Waniak (86).

Zieloni: Dydak – Wysocki, Wenderski, Plich – Szkudlarek, Mariusz Błach, Chichłowski, Konopka, Marcin Błach – Michalski, Sikorski. Ponadto w składzie: Adam Symber, Piotr Symber, Dominiak, Błaszczyszyn, Waniak, Cegielski.

Ambrozja: Bella – Sobolewski, Gadzicki, Zając – Broździk, Kuriata, Sobolewski, Bienias, Wójcik – Piórkowski.