Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Powiat Wrocławski
Wspierać młode talenty

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
15 września uroczyście zostały wręczone Stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego. W tym roku wyróżnionych zostało 13 uczniów. To już siódma edycja programu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie stypendia zostały przyznane w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i artystycznej.

- Zaczynaliśmy od 10 stypendiów, teraz mamy 13. Każdy uczeń będzie otrzymywał 200 zł przez cały rok szkolny - powiedział Grzegorz Roman, przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego. Program stypendialny jest odpowiedzią na potrzebę wspierania młodych ludzi, aby ułatwić im dostęp do edukacji i pomóc pogłębiać ich zdolności. - Aby rozwijać te talenty potrzebne jest także wsparcie finansowe – powiedziała Urszula Przybyłek, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Jedną z pomysłodawczyń stypendiów była Maria Wilk, obecnie sekretarz gminy Kobierzyce, od lat związana z oświatą na terenie powiatu. - Bardzo się cieszę, że ten program się powiódł. Został zapoczątkowany w powiecie, a teraz z powodzeniem realizowany jest w wielu gminach. Spotykam się z młodzieżą na co dzień i wiem, że jest to dla niej ważne.

Obok gratulacji dla stypendystów, wiele ciepłych słów skierowanych zostało do ich nauczycieli i rodziców. – To również wyróżnienie dla was. Chylę czoła przed wami, za to że wspieracie swoich tych młodych ludzi, że szlifujecie te talenty i pozwalacie im się rozwijać – powiedział starosta Andrzej Wąsik.

Po uroczystym wręczeniu stypendiów, które zakończył występ Aleksandry Krzyżańskiej, uczniowie mogli udać się do kasy po odbiór gotówki. Jedni mieli sprecyzowane plany na co ją przeznaczą, inni jeszcze się wahali.

- Ja jeszcze nie wiem na co przeznaczę pieniądze. Wydatków nie brakuje, więc na pewno się przydadzą - powiedziała Kamila Kotwica z Nowojowic.

Pierwszoklasistka z LO nr 4 we Wrocławiu zdobyła stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe. Na co dzień trenuje strzelectwo sportowe. Ale też jest dobrą uczennicą. Gimnazjum skończyła ze średnią ocen 5,07. - Treningi i nauka zabierają mi sporo czasu. Często w ogóle nie mam już czasu wolnego, ale jak się bardzo lubi to co się trenuje, to nie jest to problem – dodała świeżo upieczona stypendystka.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


ASo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Poniedziałek 13 lipca 2020
Imieniny
Danieli, Irwina, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości