Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kobierzyce
Bieg z Konstytucją

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Setki zawodników, tłumy kibiców i sportowa energia w biało-czerwonych barwach - Kobierzyce po raz dziesiąty zamieniły się w stolice aktywnego świętowania „Majówki”. Rekordowa frekwencja podczas „Biegu z Konstytucją” pokazała, że wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez, łącząc sportową rywalizację z rodzinną atmosferą i patriotycznym akcentem.
Bieg z Konstytucją

Bieg z Konstytucją
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Bieg z Konstytucją
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Bieg z Konstytucją
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

- Mamy rekord i bardzo się cieszymy z tego powodu. Na biegi zapisało się ponad ośmiuset pięćdziesięciu zawodników i prawie dwieście krasnali czyli dzieci w wieku do siódmego roku życia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy najkrótszy dystans - trzysta czterdzieści metrów oraz wiele atrakcji na mecie - powiedział Krzysztof Nowak, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Z relacji uczestników wynikało, że trasa biegu nie należała do najłatwiejszych. Na mecie, zawodnicy nie kryli zmęczenia, ale również ogromnej satysfakcji.

- Myślałam, że jestem czwarta, a okazało się, że zajęłam drugie miejsce. Bardzo się cieszę, bo nie wierzyłam, że poprawię „życiówkę” - powiedziała szczęśliwa Agnieszka, uczestniczka biegu.

Zawodnikom na całej trasie towarzyszyły rzesze kibiców. Nie brakowało wspaniale przygotowanych transparentów i głośnego dopingu - kibicowały całe rodziny. Niektórzy kibice żałowali, że sami nie wystartowali.

- Myślę, że za rok, w następnym biegu, na pewno wystartuję. Bardzo mi się podoba - powiedział Henryk, kibic i biegacz.

- Przyjechać musiałem, bo chciałem chociaż kibicować. Nie można siedzieć, jak inni biegają - dodał z uśmiechem Lesław, również kibic i biegacz.

To wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania lokalnych władz i instytucji, które od lat inwestują w rozwój sportu w gminie Kobierzyce. - Wspieramy wiele klubów sportowych działających na terenie gminy: w piłce ręcznej, w piłce nożnej, siatkówce, w bieganiu i pływaniu - potwierdził Wiesław Szwed, przewodniczący Rady Gminy Kobierzyce,

- Gmina Kobierzyce mocno stawia na sport, bardzo mocno stawia na rekreację, bo nic tak ludzi nie integruje jak aktywność fizyczna i sportowa rywalizacja - dodał dyrektor Krzysztof Nowak.

Jubileuszowa edycja „Biegu z Konstytucją” pokazała, że sport może łączyć pokolenia i budować wspólnotę wokół ważnych wartości. W Kobierzycach po raz kolejny zwyciężyły energia, sportowe emocje i duch biało-czerwonych.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


Tomasz Nykiel/ zdj. Jan Zybura



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 16 czerwca 2026
Imieniny
Aliny, Anety, Benona

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl