Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Piłkarskie emocje na Leśnej. Długołęka i Kiełczów z gminnymi mistrzostwami

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Ponad 300 uczniów, dwa dni sportowej rywalizacji, cztery turnieje i emocje, których nie powstydziłyby się dużo większe piłkarskie areny. Na boiskach Obiektu Leśna w Kiełczowie rozegrano gminne zawody w piłce nożnej szkół z terenu Gminy Długołęka.
Piłkarskie emocje na Leśnej. Długołęka i Kiełczów z gminnymi mistrzostwami

Piłkarskie emocje na Leśnej. Długołęka i Kiełczów z gminnymi mistrzostwami
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Piłkarskie emocje na Leśnej. Długołęka i Kiełczów z gminnymi mistrzostwami
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Piłkarskie emocje na Leśnej. Długołęka i Kiełczów z gminnymi mistrzostwami
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Najwięcej powodów do radości miały reprezentacje z Długołęki i Kiełczowa, które sięgnęły po zwycięstwa w swoich kategoriach.

Jako pierwsi do walki o mistrzostwo gminy przystąpili uczniowie startujący w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli roczniki 2011–2012. W turnieju dziewcząt wystąpiło siedem drużyn, a najlepsza okazała się reprezentacja ZSP w Długołęce. Finałowe spotkanie z zespołem z Siedlca trzymało w napięciu do samego końca. O zwycięstwie zdecydowała dopiero seria rzutów karnych, w której więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Długołęki.

Równie zacięty był mecz o trzecie miejsce. Regulaminowy czas gry także nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego ponownie potrzebne były rzuty karne. Po emocjonującym pojedynku brązowe medale wywalczyły dziewczęta z Wilczyc.

Śladem swoich koleżanek poszli chłopcy z Długołęki. Reprezentacja ZSP rozegrała bardzo pewny turniej, wygrywając cztery spotkania i zasłużenie sięgając po pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajęli uczniowie SP w Kiełczowie, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z Wilczyc.

Kolejnego dnia do rywalizacji przystąpili młodsi uczniowie w kategorii Igrzysk Dzieci, czyli rocznik 2012 i młodsi. W turnieju dziewcząt prawdziwy popis dała reprezentacja SP w Kiełczowie. Gospodynie zakończyły rozgrywki z kompletem czterech zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 42:0. Ani razu nie pozwoliły rywalkom skierować piłki do własnej siatki. Srebrne medale przypadły drużynie z Borowej, a brąz wywalczyły zawodniczki z Siedlca.

Najliczniej obsadzony był turniej chłopców w Igrzyskach Dzieci. Do gry przystąpił komplet szkolnych reprezentacji z gminy, czyli dziewięć zespołów. Drużyny najpierw rywalizowały w trzech grupach, a następnie, w zależności od zajętych miejsc, walczyły o końcowe lokaty w kolejnych trzyzespołowych zestawieniach.

Już w pierwszym etapie komplet zwycięstw zanotowały szkoły z Kiełczowa, Długołęki i Wilczyc. W decydującej fazie najlepsi okazali się chłopcy z Kiełczowa, którzy zakończyli turniej na pierwszym miejscu. Drugą pozycję zajęła Długołęka, po zwycięstwie 3:0 nad Wilczycami. Zespół z Wilczyc uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu.

Zawody w Kiełczowie pokazały, że szkolna piłka nożna w gminie ma się bardzo dobrze. Była walka o każdy metr boiska, radość po strzelonych bramkach, sportowe nerwy przy rzutach karnych i głośny doping kolegów oraz nauczycieli. Choć na podium miejsca było niewiele, brawa należą się wszystkim uczestnikom, bo dwudniowe zmagania wymagały od młodych zawodniczek i zawodników nie tylko umiejętności, ale też wytrzymałości i charakteru.

Zwycięskie drużyny z Długołęki i Kiełczowa będą teraz reprezentować gminę w rozgrywkach powiatowych. Życzymy im powodzenia i kolejnych powodów do sportowej dumy.

Klasyfikacja końcowa

Igrzyska Dzieci – dziewczęta

1. SP Kiełczów

2. SP Borowa

3. SP Siedlec

4. SP Łozina

5. ZSP Długołęka

6. SP Brzezia Łąka

7. ZSP Mirków

8. SP Wilczyce

Igrzyska Dzieci – chłopcy

1. SP Kiełczów

2. ZSP Długołęka

3. SP Wilczyce

4. ZSP Mirków

5. SP Borowa

6. SP Łozina

7. SP Siedlec

8. SP Brzezia Łąka

9. SP Szczodre

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta

1. ZSP Długołęka

2. SP Siedlec

3. SP Wilczyce

4. SP Łozina

5. ZSP Mirków

6. SP Brzezia Łąka

7. SP Kiełczów

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy

1. ZSP Długołęka

2. SP Kiełczów

3. SP Wilczyce

4. SP Brzezia Łąka

5. ZSP Mirków

6. SP Siedlec

7. SP Łozina

8. SP Szczodre

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


kl



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 16 czerwca 2026
Imieniny
Aliny, Anety, Benona

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl