Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

List intencyjny podpisany - wspólna inwestycja gminy Czernica i Jelcz-Laskowice

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
4 sierpnia w Urzędzie Gminy Czernica wójt gminy Czernica Jarosław Jagielski oraz burmistrz Jelcza-Laskowic Piotra Stajszczyk podpisali list intencyjny dotyczący wspólnej realizacji ważnej inwestycji drogowej.
List intencyjny podpisany - wspólna inwestycja gminy Czernica i Jelcz-Laskowice

To budowa odcinka drogi gminnej, który będzie przedłużeniem ul. Japońskiej w Jelczu-Laskowicach i zostanie włączony do drogi wojewódzkiej nr 455. Droga ta w przyszłości stanie się kluczowym elementem układu komunikacyjnego terenów naszej gminy.

W praktyce podpisanie listu intencyjnego oznacza zielone światło do rozpoczęcia współpracy, której celem będzie przygotowanie tej ważnej inwestycji. Na jego podstawie obie gminy zadeklarowały wspólne finansowanie opracowania dokumentacji projektowej, stanowiącej pierwszy etap realizacji zadania.

Podpisanie listu to efekt wcześniejszego spotkania władz obu gmin, podczas którego poruszono również inne istotne tematy: możliwość uruchomienia nocnego połączenia kolejowego na trasie Jelcz-Laskowice – Czernica – Wrocław, z myślą o osobach pracujących zmianowo oraz opcję przywrócenia bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy Jelczem-Laskowicami a Ratowicami.

W przypadku dwóch ostatnich spraw ustalenia wciąż trwają.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


ug



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 9 czerwca 2026
Imieniny
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl