Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Czernica
Jest szansa na nowe połączenie drogowe z gminą Jelcz-Laskowice

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Kolejny dowód na efektywną współpracę pomiędzy samorządami - w wyniku rozmów Jarosława Jagielskiego, wójta gminy Czernica i Piotra Stajszczyka - burmistrza miasta i gminy Jelcz-Laskowice, pojawiło się zielone światło dla budowy nowego połączenia drogowego pomiędzy gminami.
Jest szansa na nowe połączenie drogowe z gminą Jelcz-Laskowice

W spotkaniu uczestniczyli również Dariusz Koprowski, zastępca wójta gminy Czernica, i Stanisław Lis, członek Rady Sołeckiej Łęgu.

Droga miałaby połączyć obie gminy odcinkiem od ul. Japońskiej w Jelczu-Laskowicach do Ratowic. W efekcie ustaleń pomiędzy włodarzami powstanie koncepcja budowy ww. drogi, na podstawie której zapadną dalsze ustalenia dotyczące realizacji inwestycji.

Takie rozwiązanie byłoby korzystne dla obydwu gmin. Dla gminy Jelcz-Laskowice budowa nowego odcinka pozwoliłaby skrócić trasę do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Natomiast dla gminy Czernica – otworzyłaby nowe szanse na rozwój terenów przemysłowych.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


ug



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Wtorek 9 czerwca 2026
Imieniny
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl