
Główną atrakcją wieczoru był występ Chóru "Jodełka" pod kierownictwem Aleksandry Piwowarskiej. Nazwa zespołu nawiązuje do dawnego miejsca spotkań mieszkańców Łoziny, gdzie obecnie odbywają się próby zespołu.
Chór zaprezentował kolędy w aranżacjach przygotowanych przez utalentowaną grupę instrumentalno-wokalną:
• Patryk Słota, Daria Konefał, Oliwia Reczka, Gabriela Podsiadły, Marta Malyseva i Marzena Żuberek-Sieńko (wokal)
• Nicole Fedorowicz (skrzypce)
• Zuzanna Sadowska (saksofon)
• Norbert Gutkowski (wiolonczela)
• Aleksandra Piwowarska (dyrygentura)
Wójt Gminy Długołęka, Wojciech Błoński podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla integracji mieszkańców:
– „Cieszę się, że tak wiele osób wzięło udział w naszym wspólnym kolędowaniu. To piękny przykład, jak tradycja potrafi jednoczyć ludzi. Jestem dumny, że mamy tak utalentowanych mieszkańców, którzy dzielą się swoją pasją i wprowadzają wspaniały świąteczny nastrój” – powiedział.
Do słów Wójta przyłączyła się Przewodnicząca Rady Seniorów, Danuta Maliga, która podziękowała uczestnikom i wykonawcom:
– „Kolędowanie to tradycja, którą warto pielęgnować. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli dziś, aby razem cieszyć się muzyką i magią wspólnego śpiewania. Dzięki Wam to wydarzenie nabrało wyjątkowego wymiaru i mam nadzieję, że stanie się to naszą tradycją”.
Występ chóru był podzielony na dwie części – w pierwszej wykonawcy postawili na tradycyjne polskie kolędy, a w kolejnej usłyszeliśmy piosenki świąteczne.
Rada Seniorów Gminy Długołęka udowodniła, że tradycja kolędowania ma moc jednoczenia ludzi i wprowadzania świątecznego nastroju, nawet w środku stycznia. Podziękowania należą się również Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w obsłudze technicznej koncertu.