Sukces zawodników z sekcji KOSiR Kobierzyce

W dniach 13 -14 listopada w rumuńskim mieście Oradea odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców U20 Europejskiej Organizacji Karate EKO. W zawodach wystartowało 443 zawodników z 22 krajów.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Sukces zawodników z sekcji KOSiR Kobierzyce
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Do reprezentacji Polski, zostało powołanych aż siedmiu zawodników z sekcji karate Shinkyokushin KOSiR Kobierzyce, którzy trenują pod bacznym okiem sensei'a Dariusza Kwietnia. Jest to ogromne wyróżnienie dla młodych zawodników, a zarazem olbrzymia nagroda za ich ciężką pracę.

Mistrzostwa Europy okazały się historycznym sukcesem klubu Shinkyokushin KOSiR Kobierzyce, ponieważ zdobyła ona tam aż 3 medale: brązowy, srebrny oraz złoty.

W pierwszym dniu mistrzostw wystartowali kadeci U 16:

- Martyna Sidorenko - walczyła w kategorii - 60 kg

- Lidia Zdanowicz - walczyła w kategorii - 65 kg

- Marysia Warmuła - walczyła w kategorii - 50 kg i tym samym zdobyła srebrny medal oraz tytuł Wicemistrzyni Europy.

Natomiast drugim dniu wystartowali Juniorzy oraz Młodzieżowcy:

- Natalia Karwacka - walczyła w kategorii - 50 kg. Wywalczyła trzecie miejsce i zarazem brązowy medal Mistrzostw Europy.

- Piotr Korłub - walczył w kategorii - 65 kg.

- Jakub Flis - walczył w kategorii - 70 kg.

- Oliwia Kurzątkowska - walczyła w kategorii - 55 kg. Wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy oraz została Mistrzem Europy.

Co ważne, reprezentacja Polski uplasowała się na II miejscu w ostatecznej klasyfikacji drużynowej.

Nasi zawodnicy pokazali niesamowite umiejętności, wszystkie walki były na bardzo wysokim, światowym poziomie.

Mistrzostwa Europy są zwieńczeniem ich ciężkiej pracy, pełnego zaangażowania oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Na uwagę zasługuje też bardzo duża rola w sukcesie grupy trenera sekcji Dariusza Kwietnia.

Posiada on wieloletnie doświadczenie jako trener i wykładowca, który poprzez swoją wiedzę i doświadczenie, cały czas podnosi kwalifikacje i umiejętności całej sekcji KOSiR Kobierzyce.

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w tak prestiżowych zawodach gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.