Kobierzyce
Grad medali Swimmers Ślęza w Poznaniu

Troje pływaków Klubu Sportowego Swimmers Ślęza wzięło udział w Jesiennej Edycji Wielkopolskich Rozgrywek Pływackich w kategorii 8/9/10 – latków. Byli to: Emilia Mańczyk, Hanna Burandt i Dariusz Wolny.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Grad medali Swimmers Ślęza w Poznaniu
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Najlepsze wyniki osiągnęła Hanna Burandt, która zdeklasowała swoje rywalki na dystansie 50 m stylem motylkowym, co dało jej również zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na tym dystansie. Hania dodatkowa zdobyła jeszcze dwa brązowe medale: na dystansie 50 m stylem dowolnym i na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył Dariusz Wolny i w klasyfikacji generalnej, podobnie jak jego klubowa koleżanka, zdobył pierwsze miejsce w tej konkurencji.

Debiutująca w tego typu zawodach Emilia Mańczyk w każdym starcie pobiła swój rekord życiowy, osiągając najlepszy wynik na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Dorobek medalowy zawodników Swimmers Ślęza z dwóch edycji, wiosennej (w której startował również Filip Kuzara zdobywając dwa medale) i jesiennej to 11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.