Mistrzynie Polski za silne dla KPR Gminy Kobierzyce

W trzeciej kolejce PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet KPR Gminy Kobierzyce podejmował we własnej hali 22-krotne Mistrzynie Polski - zespół Perły Lublin.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Wynik spotkania otworzyła Marta Gęga. Chwilę później po błędzie ofensywnym kobierzyczanek drugą bramkę zdobyła Jaqueline Anastacio. Gospodynie dwukrotnie odpowiedziały akcją, w której po odbitym od słupków rzucie Kingi Jakubowskiej, piłkę do siatki posłała Mariola Wiertelak.

Mistrzynie Polski częściej dochodziły do sytuacji rzutowych, jednak dobrze między słupkami spisywała się Beata Kowalczyk. (4-4 w 8'). Obie drużyny narzuciły szybkie tempo. Spotkanie zdecydowanie mogło się podobać - twarda defensywa nierzadko wymuszała na zespołach rzuty z drugiej linii. Tutaj swoje możliwości pokazywały Kinga Jakubowska oraz Zorica Despodovska po stronie KPR, wśród przyjezdnych - Marta Gęga oraz Jaqueline Anastacio. W 23. minucie kobierzyczanki wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Rezultat pierwszej połowy ustaliła Durdina Malović.

Po zmianie stron walka była jeszcze bardziej zacięta. Lubinianki doprowadziły do wyrównania za sprawą trafienia Anastacio, szybko odpowiedziały jednak gospodynie, odzyskując prowadzenie. Tempo gry powodowało, że w drugiej części meczu obie drużyny popełniały więcej błędów. Między słupkami lubelskiej bramki kilka udanych interwencji zanotowała Weronika Gawlik. M.in. to spowodowało, że Perła wyrównała wynik, a następnie wypracowała dwubramkową przewagę.

Ostatecznie drużyna KPR Gminy Kobierzyce przegrała z Perłą Lublin 24:28. MVP spotkania wybrano bramkarkę gospodyń, Beatę Kowalczyk.

- W drugiej połowie popełniłyśmy zbyt dużo błędów własnych. Przy takim zespole jak Perła Lublin, te błędy się mszczą. W pierwszej połowie grałyśmy jak równy z równym, bo tych błędów praktycznie nie było albo było ich mniej. W przerwie trenerka zwracała nam uwagę, jak mamy grać w obronie, żeby Marta Gęga nie oddawała tak swobodnie rzutów. Derby tydzień temu nam nie wyszły. Można przegrać mecz, ale nie w takim stylu jak my, dlatego dzisiaj chciałyśmy udowodnić kibicom i nam samym, że potrafimy grać z każdym i wygrywać - powiedziała po meczu kapitan zespołu, Mariola Wiertelak.

W meczu 4 rundy rozgrywek PGNiG Superligi kobiet drużyna KPR Gminy Kobierzyce wygrała na wyjeździe z Piotrkovią 23:22 i z dorobkiem 6 punktów zajmuje 4 miejsce w tabeli.