Pierwsza ze wspomnianych uchwał dotyczyła przyjęcia Statutu Związku Powiatowo-Gminnego o nazwie: „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe”. Po jego przyjęciu radni zajęli się projektem uchwały Rady Miejskiej w sprawie przystąpienia do tego Związku.
Należy wyjaśnić, że tym samym gmina Siechnice wyraziła chęć przystąpienia do związku, do którego do tej pory należały następujące samorządy: powiat oławski, gmina miasto Oława, miasto i gmina Jelcz-Laskowice, gmina Oława oraz gmina Domaniów.
Z tego też względu w sesji Rady Miejskiej uczestniczyli: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, sekretarz miasta i gminy Jelcz-Laskowice Dariusz Koprowski (przewodniczący Zgromadzenia Związku), pełniący obowiązki Wójta Gminy Oława – Henryk Kuriata, wójt Domaniowa Wojciech Głogulski oraz Krzysztof Mazurek – prezes Zarządu Związku.
Celem związku jest wspólna organizacja publicznego transportu zbiorowego na sieci komunikacyjnej w powiatowo-gminnych i gminnych przewozach pasażerskich na obszarze gmin i powiatu tworzących związek.
Współpraca w ramach związku ma na celu poprawę już istniejącej sieci komunikacyjnej, a także daje możliwość poszerzenia oferty przewozowej. Związek posiada własną osobowość prawną i jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego. Należy zaznaczyć, że związek ma możliwość pozyskiwania na swoje przedsięwzięcia środków zewnętrznych, a co ważniejsze osiągnął już w tym względzie znaczne sukcesy.
Współpraca gminy Siechnice z takim partnerem daje szansę na polepszenie oferty i dostępności usług w zakresie komunikacji zbiorowej.
Ostatnią z „pakietu” trzech uchwał był projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Siechnice porozumienia międzygminnego dotyczącego zasad współpracy przy opracowaniu „Planu Zrównoważonej mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia”.
Rada Miejska podejmując tę uchwałę (co warto podkreślić - po raz kolejny w głosowaniu jednogłośnym) wyraziła w imieniu gminy wolę współdziałania i zawarcia porozumienia z kilkudziesięcioma gminami Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia w zakresie opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności.
Dokument ma być wieloaspektową analizą stanu obecnego oraz możliwości rozwoju wszelkich form transportu na obszarze aglomeracji wrocławskiej. Jak wskazuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, dokument tego typu w perspektywie finansowej 2021-2027 może być podstawą do uzyskiwania przez samorządy dotacji ze źródeł unijnych na projekty z zakresu transportu.
Opracowanie będzie sporządzone na zlecenie Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Urzędu Miejskiego Wrocławia, a sfinansowane ze środków przekazywanych przez samorządy (m.in. gminę Siechnice) do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej (obecna nazwa: Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska). Przekazanie środków nastąpi poprzez dotację udzieloną przez Stowarzyszenie dla zleceniodawcy (gmina Wrocław).