Kobierzyce
KPR w czołówce PGNiG Superligi kobiet

W spotkaniu 8. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. Piotrcovia przegrała 21:24 z KPR Gminy Kobierzyce i tym samym podopiecznym trener Edyty Majdzińskiej udał się rewanż za porażkę we własnej hali w 1 rundzie rozgrywek.

Pierwszego gola rzuciła Sylwia Klonowska, ale po chwili wyrównała Kinga Jakubowska. W pierwszej części spotkanie było bardzo wyrównane, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż dwie bramki. Ostatecznie po celnym rzucie Karoliny Wicik KPR prowadził 11:10, a piłkarki z Kobierzyc w lepszych nastrojach udały się na przerwę. Początek drugiej połowy należał do KPR Gminy Kobierzyce, który po 10 minutach gry prowadził 15:11. Piotrcovia nie poddawała się i po kilku udanych akcjach rzuciła cztery gole i na dziesięć minut przed końcem było 17:19. Nerwową końcówkę spotkania lepiej rozegrały zawodniczki przyjezdne. Bardzo dobrze w bramce grała doświadczona Beata Kowalczyk, która obroniła rzut karny, którego nie wykorzystała Danielle Joia, oraz wygrywała pojedynki w sytuacji sam na sam. Ostatniego gola w meczu rzuciła Aleksandra Tomczyk, a MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski przegrała z  KPR Gminy Kobierzyce 21:24 (10:11)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Klonowska 3, Charzyńska 3, Ciura 4, Oreszczuk 4, Sobecka 3, Joia 3/1, Gajewska, Dorsz 1

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 5, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas, Wiertelak 6, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 4, Despodovska 4, Wicik 2, Michalak 1