Kobierzyce
Godne pożegnanie z kibicami

Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce w ostatnim (przed własną publicznością) meczu sezonu 2018/19 PGNiG Superligi kobiet 15 maja podejmowały zespół Metraco Zagłębia Lubin.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Godne pożegnanie z kibicami
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Zawodniczki gości prowadzone przez trener Bożenę Karkut miały już zapewnione srebrne medale w tegorocznych rozgrywkach i były faworytkami dolnośląskich derbów. Na parkiecie wypełnionej niemal do ostatniego miejsca Hali Sportowo-Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach okazało się po raz kolejny, że w sporcie (szczególnie w rywalizacji kobiet) trudno przewidzieć końcowy wynik.

Bardzo ambitnie grające podopieczne trener Edyty Majdzińskiej toczyły wyrównaną walkę z bardziej doświadczonymi rywalkami i po pierwszych 30 minutach schodziły na przerwę prowadząc 13:12. Zanosiło się na dużą niespodziankę również przez 25 minut drugiej połowy spotkania, głównie dzięki bardzo dobrej skuteczności Kingi Jakubowskiej w ataku (11 bramek!) i ofiarnej grze bramkarki KPR Gminy Kobierzyce - Moniki Ciesiółki.

Ostatecznie w ostatnich minutach lubinianki odskoczyły na trzy bramki przewagi i zapewniły sobie wygraną w tym prestiżowym spotkaniu. Ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce przegrał z Metraco Zagłębiem Lubin 21:24. Po zakończonym spotkaniu publiczność nagrodziła obie drużyny owacją na stojąco, dziękując zawodniczkom za stworzenie bardzo interesującego widowiska sportowego.

Po meczu działacze podziękowali zawodniczkom, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy już w barwach KPR Gminy Kobierzyce. Symboliczne statuetki i bukiety kwiatów otrzymały: Marcelina Lis, Magdalena Słota, Monika Ciesiółka, Monika Kaźmierska, Beata Skalska i Anna Mączka. Na zakończenie uczestniczki spotkania w towarzystwie sztabu trenerskiego, działaczy, sponsorów oraz kibiców zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu.