Kobierzyce
Kolejne sukcesy badmintonistów

Kilka słów o kolejnym sukcesie naszych młodych badmintonistów na arenie międzynarodowej. W miniony weekend w Wilnie rozegrany został turniej YONEX Lithuanian U17 International, czyli międzynarodowe mistrzostwa Litwy w kategorii wiekowej do lat 17.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Brało w nim udział ponad 100 zawodników z kilku europejskich krajów, w tym z Francji, Luksemburga, Rosji, Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi i Polski.

Jedyny złoty medal dla Polski zdobyli w grze podwójnej chłopców reprezentanci klubu SKS Match Point z Gminy Kobierzyce - Mikołaj Piórkowski i Mikołaj Wrzalik. Nasz utytułowany debel pokonał w półfinale parę z Francji - Kimi Lovanga i Lucasa Renoira, a w finale okazali się lepsi od Rosjan Danila Duvenko i Maksima Oglobina.

Mikołaj Wrzalik, wraz z Weroniką Górniak stanął jeszcze na najniższym podium w grze mieszanej. Nasz młody zawodnik (ur. 2002) kontynuuje swoją świetną passę na arenie międzynarodowej, a dodatkowo został niedawno powołany do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Toronto w Kanadzie, które rozgrywane będą w dniach 5-18 listopada br., gdzie weźmie udział zarówno w turnieju drużynowym, jak i indywidualnym.