Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Mietków
Wspólne sprzątanie Maniowa Małego

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
14 kwietnia grupa ponad 30 osób z Maniowa Małego zebrała się by wspólnie uporządkować teren parku znajdującego się w środku miejscowości. Miejsce to od lat jest zaniedbane, wiec nazbierało się nie tylko wiele śmieci, ale także sporo opadłych liści i gałęzi (połamanych w czasie burz).
Wspólne sprzątanie Maniowa Małego

Wspólne sprzątanie Maniowa Małego
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wspólne sprzątanie Maniowa Małego
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pomagały także dzieci, które umyły przystanek autobusowy i (przy małej pomocy dorosłych) odmalowały słup ogłoszeniowy.

- To, że sprzątamy to jedna sprawa, ale że się przy tym świetnie bawimy i integrujemy to drugie – powiedziała Monika jedna z uczestniczek.

Na przestrzeni kilku lat zwiększyła się ilość mieszkańców wioski głównie za sprawą bliskości Jeziora Mietkowskiego. Ludzie się jednak nie znają, nie spotykają. Maniów Mały jest jedyną wioską, w gminie Mietków, która nie ma swojej świetlicy. Jest co prawda budynek znajdujący się w Maniowie do wspólnego użytku obu wiosek, ale jest to poza granicami miejscowości i praktycznie nikt z Maniowa Małego z niego nie korzysta. Dlatego problemem są wspólne spotkania mieszkańców. A jak widać jest to bardzo potrzebne nie tylko ze względu na takie akcje jak porządkowanie terenu wioski, ale przede wszystkim dlatego, żeby właśnie się poznać, i wspólnie spędzić czas. Jest też dobra informacja, ponieważ całkiem niedawno władze gminy Mietków przekazały miejscowości niewielki teren na zorganizowanie placu zabaw oraz małego boiska – których do tej pory nie było.

A sam czyn społeczny przeciągnął się do późnych godzin wieczornych, a zakończył wspólnym ogniskiem przy kiełbaskach i napojach, które ufundował radny Paweł Wacławek. Wesoła, luźna atmosfera była przyczynkiem do rozmów, nowych pomysłów na zmianę i upiększenie miejscowości, a temu wszystkiemu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. Wierzymy, że nie będzie to jednorazowa akcja i że stanie się zalążkiem do następnych wspólnych działań w kierunku poprawy estetyki Maniowa Małego oraz większej integracji. A widoczne efekty spowodują, że chętnych do pomocy będzie więcej.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


Alicja Adamczako © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Środa 15 lipca 2020
Imieniny
Henryka, Igi, Włodzimierza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości