Długołęka
Mamy kwalifikacje na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

W sobotę 9 września we Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Gmina Długołęka reprezentowana była przez 15 zawodników w barwach GKS START Długołęka, którzy wywalczyli dwa złote i dwa brązowe medale!

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Mamy kwalifikacje na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Sebastian Wawrzyniak znokautował rywali skokiem na 6,3 m i zdobywając tym samym złoty medal w skoku w dal. Dawid Jastrzębski wrócił z brązem w rzucie oszczepem (40,7 m). Na deser nasza męska sztafeta 4x100 m w rewelacyjnym czasie 46.56 sek zdobyła złoty medal (skład: Karol Kawiński, Marcin Kozak, Dawid Jastrzębski, Sebastian Wawrzyniak). Dziewczyny z GKS START nie pozostały w tyle za chłopcami - stanęły na 3 miejscu podium (skład sztafety: Iza Hawrylak, Wiktoria Kisiel, Hania Benkowska, Dorota Puzio. - Ten makroregion jet jednym z najliczniej obsadzonych w Polsce. Prawie 800 osobostartów i 467 zawodników (38 klubów) Po sukcesie na Mistrzostwach Dolnego Śląska w czerwcu mieliśmy nadzieję na dobre starty ale rankingi wskazywały, że lekko nie będzie. I nie było. Mistrzostwa makroregionu to jednocześnie kwalifikacje na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski U16 w Białej Podlaskiej. Po trzech latach pracy udało nam się po raz pierwszy wywalczyć możliwość startu na tej prestiżowej imprezie – opowiada Henryk Benkowski prezes klubu. W tym roku klub wywalczył już 16 medali mistrzostw Dolnego Śląska, teraz dochodzą 4 kolejne z tzw. Makroregionu. Cały team spisał się znakomicie i zdobył poza medalami wysokie punktowane miejsca. - Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu całej gminy Długołęka na treningi do naszego klubu! - zachęca Benkowski.